Sanayide Yerli Üretim, Milli Güç

Sanayide Yerli Üretim, Milli Güç

Lupamat, Basınçlı Hava Sistemleriyle Endüstriyel Çözümler Sunuyor

Basınçlı hava sektöründe 50 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve sektördeki birçok yeniliğin öncüsü olan Lupamat, ilk olarak 1968 yılında pistonlu kompresör imalatına başlamıştır.

 

İlerleyen yıllarda ürün yelpazesini genişleten Lupamat, vidalı kompresörler, yağsız çalışan pistonlu kompresörler, booster kompresörler, scroll kompresörler, benzinli kompresörler ve 40 bar yüksek basınç kompresörünü imal etmeye başlamış ve ürün yelpazesini genişletmiştir.

 

Lupamat Kompresör, Türk makina sanayisinin köklü grubu Dirinler'in global deneyimi ve 69 yıllık köklü geçmişinden aldığı büyük güçle yoluna devam etmektedir. 2000 yılında Dirinler Ailesi’ne katılan Lupamat, grup bünyesinde yer alan diğer şirketlerle yapılan iş birliği sayesinde üretim kapasitesi ve kalitesinde büyük gelişmeler kaydetmiş ve süreç içerisinde, grup şirketine dönüşmenin avantajlarından yararlanmıştır.

 

Halihazırda Lupamat’ın da dahil olduğu Grup şirketleri; Lupamat Makina Sanayii A.Ş, Lupamat Kompresör Pazarlama A.Ş, Dirinler Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., Dirinler Döküm Sanayi ve Ticaret A.Ş., Dirinler Sanayi Makinaları Endüstri ve Ticaret A.Ş olarak sıralanabilir.

 

Lupamat’ı Tercih Etmek İçin Pek Çok Nedeniniz Var

 

Geniş Ürün Yelpazesi

 

Geniş ürün yelpazesi ile üretiminize ve tesisinize en uygun kompresör çözümlerini Lupamat’ta bulabilirsiniz. Vidalı, pistonlu, yağsız ve raylı sistem kompresör çeşitlerine ek olarak kurutucular, hava tankları ve basınçlı hava sistemleriyle ilgili yedek parça ve ekipmanlar da Lupamat ürün yelpazesi içerisinde yer almaktadır. Ar-Ge çalışmalarıyla, ürünlerinde maksimum güvenilirlik ve üstün performans sağlayan ve artan enerji giderlerini minimum seviyeye düşürecek çözümler üremeyi hedefleyerek hizmet veren Lupamat, basınçlı hava ihtiyacının olduğu tüm sektörler için verimli, üstün performanslı, yüksek kalitede ve sürdürülebilir ürünler üretir, endüstriyel çözümler sunar.

 

Basınçlı havada Lupamat'ın sağlayacağı en önemli avantajlardan biri, teknik personellerimizin probleminize sizden yana, sizinle birlikte çözüm üretme yaklaşımıdır. İşletmenizin ihtiyaçlarına en uygun ürünü en rasyonel şekilde saptayarak doğru kompresörün seçilmesi, Lupamat hizmet kalitesinin bir parçasıdır.

 

Raylı Sistem Kompresörlerde Kaliteli Hava, Kompakt Boyut, Ultra Sessiz Çalışma Özelliği

 

Raylı sistemlerde bir trenin bileşenleri arasında frenler, kapılar ve süspansiyon sistemleri bulunur. Basınçlı hava olmadan, bir tren gerektiğinde duramaz, kapılarını açıp kapatamaz veya yolcu ve yüklere konforlu sürüş deneyimi sunamaz. Trenlerde hayati önem taşıyan kompresörlerin sağladığı havanın kalitesinin kuru, yağsız ve partiküllerden arındırılmış olması, sistemin sorunsuz işleyişi bakımından oldukça önemlidir. Lupamat-Anest Iwata iş ortaklığı ile raylı sistemler için geliştirilen yağsız scroll ve yağsız pistonlu kompresörler, en zorlu ortamlarda güvenilirlikle birlikte yüksek kalitede temiz hava, kompakt boyut ve ultra sessiz gürültü seviyesi sunar. Lupamat Raylı Sistem Pistonlu ve Raylı Sitem Scroll kompresör çeşitleriyle sektöre özel üretimler gerçekleştirmektedir.

 

Raylı sistemler için geliştirilen Yağsız Pistonlu Kompresörler uzun ömürlü ve bakım gerektirmeyen ürünler olarak sektörde fark yaratmaktadır. Her trenin ve raylı sistemin kendine özgü talepleri olduğundan Lupamat sisteminize en uygun çözümü geliştirerek özelleştirilmiş hizmet sunar.

 

Yağsız pistonlu kompresörlere ek olarak, Lupamat Raylı Sistem Scroll Kompresörlerle de tüm sektörlere uygun ve çeşitli uygulamalara özel çözümler sunmaktadır. Sınıfının en iyisi olmanın avantajı ve Lupamat garantisi ile desteklenen ürünler ; enerji verimliliği, düşük işletme maliyeti ve uzun bakım aralığı gibi özellikler sayesinde yağsız modellerde fark yaratmaktadır.

 

Kaliteli Ürün, Kaliteli Hizmet

 

Şirketimiz sürekli iyileştirme felsefesi ve müşteri memnuniyeti noktasında temel ilkeler belirlemiş ve kalite politikasını kapsamında tüm çalışanlar tarafından da bu ilkelerin özümsenmesini sağlamıştır.

 

Kalite politikamız, geçmişten gelen tecrübemiz, uzun yıllar sürecinde oluşan kurumsal kültürümüz ve kalite vizyonumuz çerçevesinde daha iyi ürünleri, daha verimli şekilde üretme ve basınçlı hava sektörünün lider kompresör firması olarak en kaliteli ürünleri müşteriyle buluşturma felsefesine dayanmaktadır.

 

Sektörünün En Yenilikçi Ar-Ge Merkezi

 

Şirket olarak sürekli iyileşme ve gelişme felsefesini misyon edinen ve Ar-Ge yatırımlarında hız kesmeyen Lupamat, iddiasını üretim alanında karşılaşılan sorunları çözebilme kapasitesi ve ürünleriyle yarattığı katma değerle ortaya koyuyor.

 

Özgün mühendislik programlarını kullanarak teknik resim çizimi ve modellemelerini gerçekleştiren Lupamat, çıkan prototipleri zorlu şartlar altında çeşitli analiz ve testlere tabi tutarak, termal, vibrasyon, gürültü, debi ve güç değerleri gibi parametrelerle kontroller gerçekleştiriyor ve geliştirilen ürünlerin son kullanıcıya en sorunsuz şekilde ulaştırılmasını sağlıyor.

 

Lupamat Ar-Ge merkezinin uzman ekibince geliştirilen katma değeri yüksek ürünler ve teknolojiler, Endüstri 4.0 uyumluluğu ve entegrasyonuna sahiptir. Bunun yanı sıra 24 saat izleme, kontrol ve geri bildirim gibi akıllı özellikleri taşımaktadır.

 

Tecrübeli mühendis kadrosu ve deneyimli teknik personelinin katkılarıyla son teknoloji ürünleri üretme ve endüstrinin problemlerine sektörel çözümler sunma misyonunu üstlenmekte olan Lupamat, sürekli iyileştirme ve geliştirme felsefesiyle yenilikçi ürünler tasarlıyor, Ar-Ge alanında yüksek rekabet gücünü koruyor ve geleceği bugünden şekillendiriyor.

 

(İlgili haber RailwayTurkey Suppliers Magazine-Raylı Sistemler ve Demiryolu Tedarikçileri Dergisi’nin 32. sayısında yer almıştır.)